Abiye ile Şal Uyumu Nasıl Olmalı ?

Şal modelleri

Tesettür Abiye Modelleri ile Uyumlu Şal Modelleri Nasıl Seçilir ? Şal Modelleri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler !


Şal genç kesimin daha sık kullandığı ve pratik olması nedeniyle son yıllarda oldukça tercih edilen eşarp modeli olarak tesettür giyim sektörünün önemli bir parçası olmuştur.Şal modelleri seçiminde ve abiye modellere uyumlu şal modelleri hakkında sizlere önemli bilgiler vereceğiz.

Abiye Modellerine En Uygun Düz Şallar

Tesettür abiye kıyafetlerde şal tercihlerinde düz renk şal modelleri yada abiyenin kumaşı ile eşdeğer kumaş yada etol tercih edilebilir.Aksi halde çok desenli parçaları kombin ettiğimizde karmaşık ve uyumsuz bir hal alıyor.

Örneğin desenli bir etek modelinin üzerine düz bluz modeli ile destekleyip başınıza tekrar desenli bir şal taktığınızda tamamen bir şekil karmaşası ve göz yorgunluğu oluşmakta.Bu nedenle abiye modeline uyumlu olabildiğince düz şal modelleri tercih etmemiz gerekiyor.

Şal modelleri

Şal modelleri

Kıyafetinizi Gösterecek Şal Seçimi Yapın

Eğer daha uyumlu ve göze hoş gözükmek amacındaysanız desenli kumaşınızdaki renklerden tonlardan ara geçişi sağlayarak düz renk şal modeli ile kıyafetinizi tamamlayabilirsiniz.Şayet gece davetleri için bir şal seçimi yapacaksanız çok salaş olmayan, boynu biraz daha saran aynı zamanda abiye modelinizi de gösterecek olan şal modellerini ve bağlama tekniğini kullanabilirsiniz.

İpek şal modelleri

İpek şal modelleri

Abiye Rengine Göre Şal Seçimi Nasıl Yapılmalı ?

Koyu renk abiye modelleri ile kontrastlı şalları tercih etmeniz daha doğru olacaktır.Açık renk yada pastel tonlardaki şal modellerini kullanmamanızı en sağlıklısı.Lacivert abiyelerde renk tercihi daha fazladır örneğin turuncu ve gold renklerini lacivert renkli abiye modelleri ile tam uyum sağlamaktadır.Eğer daha ağır bir görünüm isterseniz toprak tonlu şal modellerini seçebilirsiniz.

Yeni sezon şal modelleri

Yeni sezon şal modelleri

Yeni Sezon Şal Modellerinde Trend Renkler

Şal modelleri yeni sezon trend renkleri arasında su yeşili ve mavi renkler oldukça ön plana çıkmış durumda.Su yeşili şal modelleri daha çok siyah tonlara daha uyumlu olduğu için seçtiğiniz abiye modeli siyah tonlarında ise bunu su yeşili şal ile rahatlıkla kombin edebilirsiniz.

Aynı zamanda pratik ve uyumlu giyinmek adına kullanışlı olan çift taraflı şal modelleri de oldukça revaçta olan şallar arasında yer aldığını hatırlatmakta fayda var.Çift taraflı şal modelleri genellikle biri açık diğer tarafı daha koyu olduğu için giyeceğiniz açık yada koyu tonlu abiye modeli ile daha rahat kombin etme şansınız vardır.

Tesettür Giyim Kabini olarak sizler için hazırladığımız yeni sezon şal modelleri resimlerini inceleyip fikir elde edebilirsiniz.

Yeni Sezon Şal Modelleri Resimli Galerisi


Yorum Yap

Yorum yap

yorum